Gizlilik Politikası

T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. için ziyaretçilere/kullanıcılara ait bilgilerin güvenliği, sunulan hizmet kalitesinin bir parçası olarak çok değerlidir. Bu doküman, sistemin bilgi güvenliği ile ilgili olarak ziyaretçileri/kullanıcıları bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Gizlilik politikasına ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz. Ziyaretçiler/kullanıcılar, web sitelerimizi ziyaret ederek ya da uygulamalarımızı kullanarak bu şartları kabul etmiş olurlar.
Herhangi bir sorunuz olması halinde iletisim@turkmedya.com.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Kullanıcı Verilerinin Kaydedilmesi ve Güvenliği Web sitelerimizi ziyaret eden kullanıcılara ait hiçbir özel veri kayıt altına alınmamaktadır. Uygulamalarımızı kullanan kullanıcılar ise sisteme erişirken platforma özel ID ve şifrelerini kullanmaktadırlar.

Bunun dışında kullanıcılarımızdan, web sitelerimizde/uygulamalarımızda sunulan veya ileride sunulacak ve üyelik gerektiren işlemler için bir ÜYE hesabı oluşturmalarını isteyebiliriz.
Bir üye hesabı oluşturmadan web sitelerimizi ziyaret eden/uygulamalarımızı kullanan kullanıcılara ait veriler (örneğin cihaz ve platform bilgisi) ancak anonim olarak kayıt altına alınmakta, kullanıma dair veriler ise kullanım deneyimini geliştirmek amacıyla yine anonim olarak kaydedilebilmektedir. Bir üye hesabı oluşturarak kayıt olan kullanıcılara ait üyelik ve kullanım verileri ise, kullanıcının web site/uygulama içindeki haklarını ve kullanım tercihlerini saklı tutmak amacıyla güvenli bir şekilde kaydedilmektedir.
ÜYE’nin sistemde hesap oluşturulması esnasında paylaştığı bilgilerin güvenliği T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ’nin sorumluluğundadır. Sistemde kayıtlı ÜYE bilgileri şifrelenerek kaydedilmekte, olası bir dolandırıcılık ya da saldırı tehdidine karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.
ÜYE’nin sisteme kayıt olurken oluşturacağı hesap bilgileri ve şifreleri kendisine özeldir, başka kişi ya da kuruluşlarla paylaşılamaz. Bu konudaki ihmali ya da kusurundan ÜYE bizzat kendisi sorumludur.
Kullanıcı Verilerinin Kullanımı ve Paylaşımı ZİYARETÇİ ve ÜYE’nin sistem üzerindeki kullanım verileri, daha iyi bir kullanıcı deneyimi geliştirme çalışmaları ve sistem iyileştirmelerinde referans veri olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca kullanım verileri; sistem geliştirme süreçlerinde istatistiksel bilgi sağlaması açısından anonim olarak kaydedilebilir, 3. kişi ve kuruluşlarla paylaşılabilir.
Web sitelerinde/uygulamalarda belirtilen kullanım tercihleri, KULLANICI ve ÜYE’nin web sitelerimizden ve uygulamalarımızdan daha verimli bir şekilde yararlanılabilmesi için dikkate alınır. Böylece web sitelerinin/uygulamaların kullanıcı tercihlerine göre şekillenen dinamik alanlarında, içerikler kullanıcı tercihlerine göre öncelikli olarak sunulabilmektedir. Ziyaretçinin/kullanıcının ÜYE olurken paylaştığı bilgilerden sadece “kullanıcı adı” gibi bilgiler, web sitesi üzerinde/uygulamada gerçekleştirilen paylaşım ve yorum gibi işlemlerde tüm kullanıcılara açık olarak gösterilmektedir. Bunun dışındaki kullanıcı ve kullanım verileri sistem üzerinde güvenli bir şekilde saklanmaktadır. T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ; KULLANICI, ZİYARETÇİ ve ÜYE’nin web site/uygulama üzerindeki yasal işleme sebebiyet verecek faaliyetleri sonucu resmi makamlardan gelebilecek talepler karşısında, kullanıcı ve kullanıma ilişkin verileri ilgili makamlar ile paylaşma hakkını saklı tutar.

T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. zaman içine bu gizlilik politikasını güncelleyebilir. Güncellenen gizlilik politikaları yayınlandıktan sonra geçerli hale gelir. Kullanıcılar güncel politikamıza her zaman web sitelerimizin “Gizlilik” bölümünden (uygulamalarımızda mağaza bilgileri alanından) ulaşabilirler. Her türlü görüş, öneri ve şikâyetlerinizi bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Mesajlarınızı iletisim@turkmedya.com.tr adresine iletebilirsiniz.